Arka Nowa Sól - Formacja Port 2000 0:2
Odra odprawiona do okręgówki...
2017-06-12 12:00:00

Formacja Port 2000 rozegrała w minioną sobotę ostatni mecz na własnym stadionie w sezonie 2016/17. Portowcy wygrali wysoko 5:0 (2:0) z Odrą Górzyca, skazując beniaminka na pewną już degradację do klasy okręgowej. Górzyczanie przyjechali "gołą" jedenastką i w zasadzie od początku meczu niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa naszej drużyny.
Portowcy od początku kontrolowali mecz a goście póki starczało im sił to próbowali rozbijać akcje naszych zawodników i wyprowadzać kontrataki. Do przerwy Porotwcom udało się zdobyć dwie bramki. W 23 minucie miała miejsce dwójkowa akcja Macieja Pierzyńskiego i Dawida Juchacza, po której ten ostatni umieścił piłkę w pustej bramce. Natomiast minutę przed przerwą na strzał z boku pola karnego zdecydował się Artur Małecki i zaskoczony golkiper gości musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Dwie minuty wcześniej goście mieli idealną okazję do zdobycia wyrównującego gola. Po błędzie naszej obrony Deiverson wyszedł sam na sam z Szymonem Hemmerlingiem, przelobował naszego bramkarza i z około metra strzelił głową do pustej bramki. Na szczęście Kamil Chałupka zdążył wrócić i zablokował piłkę na linii bramkowej.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Przewaga Formacji była ogromna i nie podlegała dyskusji. Ale na kolejnego gola musieliśmy poczekać aż do 66 minuty. Artur Małecki zagrał piłkę w pole karne, tam 14 metrów od bramki przyjął ją Krzysztof Piosik i technicznym strzałem umieścił w bramce Odry. Zwycięstwo Portowcy mieli już w kieszeni, trener Rafał Wojewódka dokonał zmian a nasi zawodnicy dobili gości w końcówce meczu. Najpierw po podaniu Dawida Juchacza Artur Małecki popisał się mocnym strzałem z kilkunastu metrów, a w doliczonym czasie gry ładne dośrodkowanie Damiana Pawłowskiego skutecznie wykończył strzałem głową Michał Kramski.
Było to dwunaste z rzędu zwycięstwo Formacji Port 2000. W najbliższą sobotę ostatni akord sezonu 2016/17, czyli wyjazdowy mecz z Arką w Nowej Soli.