Arka Nowa Sól - Formacja Port 2000 0:2
Wysoka wygrana w Witnicy...
2017-06-05 09:00:00

W sobotę Formacja Port 2000 pokonała w wyjazdowym spotkaniu Czarnych Browar Witnica 6:1 (2:1). Było to jedenaste kolejne zwycięstwo Portowców odniesione na czwartoligowych boiskach.
Już w piątej minucie Formacja powinna objąć prowadzenie, niestety po podaniu Dawida Juchacza strzelający na wślizgu Krzysztof Sikora z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później podający w poprzedniej akcji pomocnik Portowców mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Formacja od początku miała wyraźną przewagę jednak na kolejnego gola musieliśmy czekać 20 minut. Wtedy to Artur Małecki znakomicie obsłużył Krzysztofa Sikorę i nasz napastnik bez problemu umieścił piłkę w siatce. I kiedy myśleliśmy, że worek z bramkami otworzył się na dobre i gospodarze już są "złamani", w 30 minucie na strzał zdecydował się Werbski i Łukasz Merda był bez szans a gospodarze zdobyli kontaktowego gola. I po nim mecz delikatnie się wyrównał a Portowcy niestety dostosowali się do witniczan i zaczęli grać chaotycznie. Jednaa stworzyli sobie jeszcze przed przerwą znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, niestety Krzysztof Sikora spudłował z 10 metrów po podaniu Damiana Pawłowskiego.
Przez prawie kwadrans po przerwie nie działo się na murawie nic ciekawego. W 58 minucie na rajd w swoim stylu zdecydował się Dawid Juchacz, wpadł w pole karne dośrodkował a już po zagraniu piłki w jego nogi "wjechał" bramkarz Czarnych i sędzia bardzo słusznie wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Rzut karny pewnie wykonał Krzysztof Sikora. Dwie kolejne bramki zdobył Ihor Nahornyi. Trzy minuty po rzucie karnym zdecydował się na uderzenie z dystansu, który ładnie obronił bramkarz. Jednak w tej samej akcji golkiper Czarnych popełnił błąd piąstkując piłkę wprost pod nogi naszego ukraińskiego pomocnika, który umieścił ją w pustej bramce. W 72 minucie Ihor Nahornyi wykończył zabójczą kontrę Portowców po dograniu Dawida Juchacza. Wynik w doliczonym czasie gry na 6:1 po znakomitym dryblingu, indywidualnej akcji i mocnym strzale w okienko ustalił Maciej Żukowski.
Portowcy znajdują się znakomitej formie i choć ich pozycja w ligowej tabeli juz się prawdopodobnie nie zmieni to za postawę w rundzie wiosennej należą im się duże brawa. Do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki. Najbliższy ostatni juz mecz na własnym stadionie w sobotę z Odrą Górzyca.