Arka Nowa Sól - Formacja Port 2000 0:2
Lubuszanin bronił, ale nie wybronił...
2017-05-22 11:00:00

W rozegranym wczoraj meczu 29 kolejki IV ligi Formacja Port 2000 pokonała na własnym stadionie Lubuszanina Drezdenko 3:0 (1:0).
Goście przyjechali do Portu 2000 po serii pieciu spotkań bez wygranej, natomiast Formacja przed tym meczem miała na swoim koncie 7 zwycięstw z rzędu.
Lubuszanin przyjechał z konkretnymi celami: zamurować swoją bramkę i liczyć na szybkość w kontrataku swojego napastnika Wypusza. Bardzo długo pierwszy z nich realizowali skutecznie i momentami bardzo szczęśliwie. Portowcy atakowali raz za razem, ale albo brakowało skuteczności albo odrobiny szczęścia. Najbliżej objęcia prowadzenia nasi zawodnicy byli dwukrotnie, kiedy gości od utraty gola ratowało aluminium ich bramki. Najpierw w 29 minucie kiedy po dośrodkowaniu Dawida Juchacza i strzale głową Krzysztofa Sikory piłka trafiła w poprzeczkę. Natomiast w 40 minucie po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Artur Małecki, ale tym razem futbolówka trafiła w słupek po strzale głową. To co nie udało się naszym zawodnikom, zrobił za nich obrońca gości. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Artur Małecki zdecydował się na ostre dośrodkowanie wzdłuż bramki i trafił w stojącego w polu bramkowym Puszkę, który nie mógł nic zrobić. Fotbolówka odbiła się od niego tak niefortunnie, że wpadła do siatki.
Po przerwie obraz gry nie zmienił się a Portowcy tym razem już po 4 minutach zdobyli gola. Po ładnej akcji prawym skrzydłem Artur Małecki dośrodkował wprost na głowę Ihora Nahornyia a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce. Portowcy nadal przeważali a goście próbowali kontrować. Jednak 10 minut przed końcem sami nadziali się na kontrę Formacji. A była to kontra zabójcza. Dawid Juchacz popędził prawym skrzydłem i wyłożył piłkę jak na tacy przed bramką a Krzysztof Sikora z kilku metrów dopełnił formalności. Goście w doliczonym czasie mieli znakomitą okazję do zdobycia honorowego gola. Po kontrze mocno strzelał Ryżyk z 16 metrów, Szymon Hemmerling odbił piłkę w bok, dopadł do nie Wypusz, ale nie trafił do pustej bramki.
Portowcy wykonali zadanie i odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo, choć wygrana łatwo nie przyszła. W następnej kolejce przed naszymi zawodnikami szansa na powiększenie zwycięskiej passy w wyjazdowym spotkaniu z Budowlanymi Lubsko.